ماه عسل در بالی

نام شهر : بالی

ماه عسل یا HoneyMoon مراسمی ست که طی آن تازه عروس و داماد پس از برگزاری مراسم عروسی مدتی را در قالب تعطیلات و معمولاً در سفر میگذرانند.شاید هدف از بوجود آمدن این سنت دیرینه و جهانی سازگاری و هماهنگی بیشتر زوج جوان در روزهای آغازین زندگی مشترک باشد.فلسفه پیدایش ماه عسل هر چه باشد سنت بسیار زیبا و خوشایندیست و برای بهتر و خاطره انگیز شدن آن نباید غفلت نمود.

جزیره بالی یکی از مقاصد مهم گردشگری در جنوب شرق آسیاست که منتخب زوج های بسیاری در سراسر دنیا به جهت گذراندن روزهای شیرین ماه عسل میباشد.

بالی / اندونزی

بالی برترین مقصد گردشگری آسیا،بهترین مقصد ساحلی جهان،چهارمین جزیره برتر جهان،یازدهمین مقصد برتر ماه عسل و پانزدهمین مقصد برتر گردشگری جهان میباشد.

بالی یکی از 17000 جزیره کشور اندونزی میباشد که از استرالیا تا آسیا گستردگی دارد.کشور اندونزی برای رقابت با کشورهای همسایه و مالکیت بیشتری از سهم جذب گردشگر در منطقه بسیار فعال بوده و امکانات و زیرساختهای بسیار مناسبی برای گردشگران در این جزیره ایجاد نموده است.بالی دارای فرودگاه اختصاصی میباشد و شما میتوانید بطور مستقیم به بالی پرواز داشته باشید.

bali-indonesia

مدارک مورد نیاز:

جهت سفر به بالی شما نیاز به پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار و بلیت برگشت و ویزای گردشگری دارید که هنگام ورود به بالی صادر میگردد.

زبان در بالی:

بالی بخشی از کشور اندونزی میباشد و طبیعتاً تمام 700 نوع زبانی که در اندونزی رایج است در بالی هم کاربرد دارد از جمله زبان های:باهاسابالی ، باهاسا اندونزیایی ، انگلیسی و آلمانی.

واحد پول :

واحد پول در بالی همان روپیه اندونزی میباشد.(IDR)

indonesian-rupiah

مدت زمان پرواز تهران به بالی:

در گذشته مدت زمان پرواز از تهران به بالی حدود 15 ساعت بود و پرواز توقفی را در یکی از شهرهای دبی،دوحه،کوالالامپور یا بانکوک انجام میداد که با اضافه نمودن جابجایی مسافر و معطلی در این فرودگاهها پروازی سخت و طولانی برای مسافران رقم میخورد اما اخیراً با راه اندازی پرواز مستقیم به بالی و فرودگاه شهر دنپاسار در کرانه جنوبی جزیره بالی مدت پرواز بدون توقف بالی به 9 ساعت کاهش یافته است.

بهترین زمان سفر:

جزیره بالی بر روی خط استوا قرار گرفته و آب و هوایی کاملاً استوایی دارد.بهترین زمان سفر به بالی بین ماه های آوریل تا می و سپتامبر تا اکتبر است.سطح هزینه های سفر به بالی معمولاً در طول سال یکسان بوده و نوسان چندانی ندارد.

جذابیت های بالی

کارناوال و جشن ها :

معمولاً در تقویم بومیان این جزیره جشن ها و مراسم آیینی زیادی وجود دارد که در مقاطع زیادی از سال برگزار و گرامی داشته میشود که حضور در این جشن ها و تماشای آن برای گردشگران بسیار لذتبخش خواهد بود.گالونگان یکی از مشهورترین جشن های سالیانه است که 10 روز به طول می انجامد.

galungan

بازدید از معابد:

بالی سرزمین 1000 معبد است.معابد بسیار زیاد و شگفت انگیزی در این سرزمین وجود دارد که بازید از آنها ،توصیه میشود حتما در مورد آنها از راهنمای تور خود سوال کنید.

bali-temple

زندگی شبانه:

زندگی شبانه با هیجان انگیزترین وجه خود در این جزیره جریان دارد و میتواند یکی از جذابیت های اصلی برای گردشگران بویژه زوج های جوان باشد.مثلاً ساحل Kuta Legian که همیشه مملو از گردشگر است و لازم به نظر میرسد برای سیاحت در آن حتما وقتی را اختصاص دهید.

بهترین زمان سفر به بالی:

ماههای خشک سال در بالی شامل ماه های آوریل تا اکتبر است.بارندگی و رطوبت هوا در این ماه ها به حداقل میرسد هر چند قیمت ها در این بازه زمانی بالاست و در ما ههای جولای و آگوست به اوج خود میرسد اما برای لذت بردن از هوای بالی و فعالیت در فضای باز این زمان عالیست.