آکواریوم پوکت

نام شهر : پوکت

تور تایلند و پوکت بدون بازدید از آکواریوم و ماهی های درون آن یعنی کار نیمه تمام. آکواریوم پوکت یکی از بهترین آکواریوم های آسیای شرقی می باشد که البته به تازگی بازسازی شده و در آن هزاران هزار ماهی مختلف، مرجان، عروس دریایی، گیاهان آبزی مناطق گرمسیری با رنگ های مختلف و … قرار گرفته است.

آکواریوم پوکت Phuket Aquarium که یکی از بهترین جاذبه ها و دیدنی های پوکت به شمار می آید، توسط 30 بشکه بزرگ آب تازه و شور زیستگاهی همانند دریا ایجاد کرده است تا ماهی های این اکواریوم به راحتی در آن زیست کنند. البته این آکواریوم نمونه کوچکی از زندگی دریایی آبزیان است اما وجود موجودات مختلف همانند مارماهی، کوسه، نهنگ، خرچنگ، انواع و اقسام ماهی های تزیینی زیبایی آکواریوم پوکت را بیش از پیش ساخته است.

 

با قدم زدن در تونلی شیشه ای که در وسط این آکواریوم فوق العاده ساخته شده است از بالای سرتان ممکن است کوسه، نهنگ، مارماهی و ماهی های زیبا عبور کنند، قرار گیری لامپ های رنگارنگ و مخصوص، زیبایی بسیار زیادی را به این تونل داده است. حرکت در این تونل حس غواصی در اعماق بسیار زیاد دریا را برای شما تداعی خواهد کرد. در روزهای تعطیل معمولا بین ساعت 11تا 11:30 ، برای ماهی ها غذا ریخته می شود که در این روز و ساعت اگر در اینجا باشیدحتما صحنه های زیبایی را از غذا خوردن ماهی ها خواهید دید.

 

بر روی دیوار آکواریوم اطلاعات کاملی درباره ی ماهی ها و نحوه ی زندگی و پرورش آن ها به طور جامع نوشته شده است. از این تونل که بیرون بروید، استخر پرورش لاک پشت ها را از بدو تولد تا پیری خواهید دید.

 

آکواریوم پوکت قسمتی از مرکز زیست شناسی دریایی شهر پوکت Phuket Marine Biological Center است. در این آکواریوم بزرگ و پیشرفته تحقیقات مختلفی همچون شناسایی آبزیان مختلف، نحوه زندگی، تکثیر آنها، عوامل انقراض، بیماری ها و … انجام می‌شود.

 
برای رفتن به آکواریوم می توانید از تاکسی در هر کجای شهر که باشید استفاده کنید. ساعت کاری آکواریوم پوکت Phuket Aquarium از 8:30 صبح تا 4 بعد از ظهر می‌باشد.
 
آدرس:
Mueang Phuket District, Phuket, Thailand