10 مکان دیدنی در سفر به پوکت

نام شهر : پوکت

پوکت سومین مقصد پس از بانکوک و پاتایا برای گردشگرانی است که به تایلند سفر می کنند. 

 

خلیج انگا PHANG NGA

بدون شک گذراندن یک شب در این خلیج تا سال ها خاطره زیبایش را از ذهن شما پاک نخواهد کرد. خلیج انگا که به دلیل زیبایی بیش از حد به نماد کشور تایلند تبدیل شده است صخره های آهکی و سرسبز صافی هستند که مانند زمردی سبز از دل آب های شفاف خلیج پوکت سر بر آورده اند. خلیج پوکت یکی از اصلی ترین مکان های زندگی کردن حیوانات بومی مانند لاکپشت های غول پیکر می باشد و هدف بیشتر گردشگران برای رفتن به این منطقه بازدید از همین لاکپشت ها می باشد. جزیره جیمز باند و Koh Panyee معروف ترین جزایر این خلیج هستند.

 

خلیج انگا PHANG NGA

 

شهر قدیمی پوکت

یکی از جاذبه های اصلی پوکت، شهر قدیمی پوکت می باشد که معماری و نوع ساخت خانه های آن از معماری شهرهای اروپایی همچون انگلیس و پرتغال الهام گرفته است. قدم زدن در خیابان های این شهر حس و حال صدها سال پیش را برای گردشگران تداعی می کند.

نوع معماری خانه های این شهر به صورتی است که از طبقه اول به عنوان مغازه و از طبقه دوم به عنوان محل زندگی استفاده می شود. این ساختمان ها سالن های بزرگی برای پذیرایی از مهمان ها دارند. سبک دیگر معماری شهر قدیمی پوکت، چینی است، به طوری که در خانه ها صندلی های بزرگ قرمز رنگی قرار دارد.

 

شهر قدیمی پوکت تایلند

 

معبد چالونگ پوکت

 یکی از مهمترین و پربازدیدترین معابد پوکت، معبد چالونگ پوکت است. وجود هزاران شیء شیشه ای و مجسمه هایی که بر روی ستون های این معبد ساخته شده اند و در محیط این معبد قرار دارند زیبایی این معبد را در چالونگ دوچندان کرده است. این معبد با تاریخچه عجیبش تبدیل به قلب روحانی جزیره پوکت شده است. 

 

معبد چالونگ پوکت کشور تایلند

 

مجسمه بودای بزرگ پوکت

آخرین منجی مردم پوکت که از اکثر نقاط پوکت جنوبی قابل رویت است، بودای بزرگ است. این پیکره بر فراز تپه Nakkerd و مشرف بر Chalong، Kata، و Rawai واقع شده است. ساخت این بنای 45 متری در حدود 30 میلیون بات(واحد پول تایلند) هزینه برداشت. در کنار بودای بزرگ یک پیکره طلایی کوچکتر قرار گرفته است که در واقع از جنس برنج ساخته شده است. برای رسیدن به بودای بزرگ باید از میان بسیاری از دیدنی های تایلند عبور کرد. مسیر رسیدن به بودای بزرگ نیز یکی از جاذبه های دیدنی پوکت محسوب می شود.

 

مجسمه بودای بزرگ

 

جزیره فی فی

این جزیره محل ضبط کردن چندین فیلم سینمایی بوده است و از بهترین جزایر تایلند محسوب می شود. هدف بسیاری از گردشگران از سفر به پوکت بازدید کردن از این جزیره زیبا و منحصر به فرد است. زیبایی منحصر به فرد فی فی تطمیع کننده هر بازدید کننده‌ است. برای رفتن به این جزیره دیدنی با قایق از میان صخره ها عبور می کنید و بعد از عبور از این صخره ها به ساحل جنگلی این جزیره می رسید.

 

جزیره فی فی پوکت تایلند

 

نمایش فانتاسی فیل ها

یکی از تفریحات دیدنی و جذاب شهر پوکت اجرای فانتاسی (FantaSea) فیل ها روی صحنه است. نمایشی که مشابه آن را در هیج کجای دنیا نمی توانید ببینید.

 

نمایش فانتاسی فیل ها در پوکت تایلند

 

فیل سواری در پوکت

یکی از بهترین تفریحات پوکت سوار شدن بر فیل و انجام فیل سواری است. زیرا به هنگام فیل سواری از طبیعت اطرف نیز لذت می برید و از آن دیدن می کنید. این سواری یکی از پر هیجان ترین و معروف ترین سواری ها در پوکت است.

 

فیل سواری در پوکت تایلند

 

ورزش های آبی پوکت

پوکت یکی از بهترین مقاصد برای انجام دادن ورزش های آبی می باشد و البته برای کسانی که ورزش های آبی را می پسندند. اطراف پوکت با آب های گرم احاطه شده است و علاقه مندان می توانند در این آب های شفاف، ورزش هایی چون غواصی، قایق سواری و البته بازی های جدید آبی مثل کایت سواری و پاراسل و... را تجربه کنند.

 

تفریحات آبی پوکت تایلند

 

 باغ وحش پوکت

این باغ وحش بزرگترین باغ وحش پوکت و دارای گونه های جانوری نسبتا زیادی است. ولی از نمایش فیل ها و میمون ها نمی توان گذشت. در این باغ وحش یک باغ پروانه هم وجود دارد. این باغ وحش محل زندگی تمساح ها هم می باشد. باغ وحش پوکت در جنوب شهر پوکت قرار دارد.

 

باغ وحش پوکت تایلند

 

رفتینگ در تندآب ها

یکی دیگر از جاذبه های پوکت که گردشگران علاقه بسیاری به آن دارند قایق سواری در تندآب است. زمانی که این قایق بادی مسیر 4 کیلومتری را از بین درختان جنگل طی می کند شما و دوستانتان یکی از هیجان انگیز ترین لحظات عمر خود را در درون آن سپری می کنید.

 

رفتینگ در تنداب ها پوکت