اسکله کلارک، یکی از مراکز گردشگری در سنگاپور

نام شهر : سنگاپور

اسکله کلارک

سنگاپور گزینه ی خوبی برای گذراندن تعطیلات، تفریح و دوری از روزهای پر مشغله کاری است. مقصدی که در آن زمانی برای بی حوصلگی و افسردگی پیدا نمی کنید. یکی از جذابیت های سنگاپور جاذبه ای به نام اسکله کلارک است که به منطقه کلارک کی نیز معروف است، از بهترین مکان های تفریحی برای زندگی شبانه!

اما اسکله کلارک در سنگاپور از بهترین مناطق گردشگری برای تجربه زندگی شبانه در سنگاپور است، اسکله ای که قدمت آن به دو قرن پیش می رسد و میزبان مغازه های مختلفی است که در کنار هم شب های فوق العاده ی اینجا را رقم می زنند. این اسکله تلفیقی از فرهنگ آسیایی و اروپایی است، خیابان های قدیمی همجوار اینجا با ساختمان های بازمانده از دوران استعمار زیبایی این منطقه را دو چندان کرده اند.
با رسیدن غروب و تاریک شدن هوا مغازه ها و غذاخوری های روباز اسکله کلارک درهایشان را برای گردشگران باز می کنند تا شب های اینجا مملو از گردشگران داخلی و خارجی شود.

 

در بسیاری از شهرهای دنیا زندگی شبانه وجود ندارد، به این معنی که شهر در اوایل شب تعطیل می شود و با بستن مغازه ها و فروشگاه ها مردم به خانه هایشان می روند. اما در بعضی شهرها و کشورهای دنیا از جمله شهرهای جنوب شرق آسیا شما با زندگی شبانه روبرو می شوید، به شکلی که تا دیروقت مغازه ها و رستوران ها باز هستند و شما می توانید در مراکز تفریحی از شب هایتان لذت ببرید. این تجربه در شهرهایی مثل بانکوک، پاتایا، سنگاپور و … بسیار مرسوم است.

 

در شب های زنده اینجا می توانید در رستوران های کنار اسکله غذاهای خوشمزه ای صرف کنید، انواع مختلفی از غذاهای شرقی، چینی، هندی و اروپایی در اینجا طبخ می شوند و  صرف آنها حین گوش کردن به موسیقی‌های زنده‌ی اسکله بسیار لذت بخش تر خواهد بود. پیشنهاد می کنیم در اینجا غذاهای دریایی و محلی را امتحان کنید چرا که غذاهای غربی را در هر جای دیگری می توانید سفارش دهید. برای مثال اینجا خرچنگ های فوق العاده خوشمزه ای طبخ می شود و اگر خیلی اهل خوردن خرچنگ نیستید ایرادی ندارد خوراک های متنوع ماهی پیش رویتان است. حتی اگر میل به شام ندارید می توانید یک خوراکی محلی را در اینجا امتحان کنید، میوه های خوشمزه استوایی می توانند گزینه خوشمزه ای باشند که در اینجا به راحتی می توانید پیدا کنید.

علاوه بر غذاخوری های متنوع در اینجا مغازه های دیگری نیز وجود دارند که با سر زدن به آنها زیباترین پارچه ها به خصوص ابریشم، کالاهای عتیقه، صنایع دستی و …را خواهید دید که انتخاب خوبی برای خرید سوغاتی هستند. پیشنهاد می کنیم ساعتی را با قایق سواری روی رودخانه ی اینجا بگذرانید، شب های اینجا حتی در قایق ها نیز متقاوت و جذاب است.

 

انعکاس نورهای اسکله کلارک به روی آب تصویر بسیار دلنشینی را رقم می زند، تا چشمتان می بیند و گوشتان می شنود سراسر حس شادی و زندگی در جریان است. بسیاری از اهالی سنگاپور و گردشگران خارجی در کنار رودخانه به تماشای انعکاس زیبای نورهای رنگی روی آب می نشینند، پس چه خوب است که شما هم چنین تجربه ای را داشته باشید، بودن در اینجا آن هم در آب و هوای استوایی سنگاپور می تواند بسیار دلچسب باشد.

 

اسکله کلارک

 

 اسکله کلارک

 

اسکله کلارک

 

اسکله کلارک