کرالا بهشت بی همتای هندوستان

نام شهر : دهلی

کرالا بهشت بی همتای هندوستان

اگر از آن دسته افرادی هستید که عاشق طبیعت و تمدن سرزمین کهن هندوستان هستید خواندن این صفحه را به شما توصیه میکنیم.

یکی از مقاصد جذاب گردشگری هندوستان که این روزها نامش را زیاد می شنویم و تا حدی برای عده زیادی ممکن است ناشناخته باشد.ایالت کرالای هند است که این روزها برای کسانی که قصد سفر به این کشور را دارند مقصدی جذاب به حساب می آید.

این ایالت در جنوب هندوستان واقع شده و جمعیتی حدود 35 میلیون نفر از کل جمعیت هند را در خود جای داده است.مرکز این ایالت شهر تیرووانانتاپورام است و مساحت آن چیزی حدود 15 هزار مایل مربع شامل 14 شهر دارد.

kerala-map

کرالا و گوا دو مقصد گردشگری برای کسانی هستند که به طبیعتگردی و سواحل زیبا علاقه دارند.البته تفاوتهایی نیز بین آنها وجود دارد که به آنها نیزخواهیم پرداخت.

کرالا سرزمین نخلستانها و سواحل زیبا و نهرهای فراوان در کنار مزارع فوق العاده سرسبز پلکانی ست.تنوع فرهنگی مردم این سرزمین جذابیت زیادی را در این ایالت ایجاد نموده و معابد هندوها در کنار مساجد و کلیساها هر کدام به انجام سنن مذهبی خود مشغولند و در صلح و صفا کنار هم زندگی میکنند.کوهستانهای زیبای کرالا نیز گوشه دیگری از طبیعت فوق العاده این خطه سرسبز میباشند.

مقایسه کرالا و گوا

آب و هوای کرالا و گوا مشابه یکدیگر و مرطوب و استوایی ست.بهترین زمان برای سفر به کرالا از سپتامبر تا مارس و برای گوا از نوامبر تا فوریه میباشد.سواحل گوا وسیع و اکثرا شنی اما سواحل کرالا محدودتر و اکثرا صخره ای میباشد ضمن اینکه سواحل گوا مملو از کلبه هایی ست که با قیمت ارزان میتوانید در آنها اقامت داشته باشید.در کل گوا نسبت به کرالا مقصد ارزانتری میباشد زیرا اکثر هتل ها و رستورانها در کرالا لوکس و گرانقیمت هستند در حالیکه در گوا میتوانید این موارد را ارزانتر تمام کنید. و چون گوا سالهای متمادی مستعمره کشور پرتغال بوده رسوخ فرهنگ و معماری پرتغالی را میتوان در جای جای آن نظاره کرد.

 

kerala

 

کرالا سه فرودگاه بین المللی دارد:

1-فرودگاه کوچین

2-فرودگاه تیروانانتاپورام

3-فرودگاه کوزیکود