پارک ریکه تفلیس

نام شهر : تفلیس

پارک ریکه تفلیس، از دیدنی های گرجستان

پارک ریکه یکی از اماکن تفریحی و گردشگری در تفلیس بوده و مورد علاقه خانواده ها، مخصوصا در فصل تابستان می باشد که در سمت چپ رودخانه متکواری (Mtkvari) Kura واقع شده و دارای چشم اندازی از کاخ ریاست جمهوری  می باشد. پارک ریکه دسترسی آسانی از طریق پل شیشه ای و آهنی با نام پل صلح به محله قدیمی شهر دارد و همچنین می توانید به وسیله تله کابین از قلعه نارلیکا دیدن فرمایید. در طول تابستان توریست های زیادی با نشستن در پارک ریکه از رقص آب با نور پردازی به همراه موسیقی لذت برده و یا از امکانات بی شمار این پارک نظیر پلکان مارپیچی کودکان، دیوار صخره ای مصنوعی، صفحه شطرنجی موزاییکی استفاده نمایند.

پارک ریکه تفلیس در سال ۲۰۱۳ میلادی ساخته شده و به بهره برداری رسیده است و به دلیل دسترسی آسان این پارک از طریق پل صلح به محله تفلیس قدیم و شاردنی و همچنین دسترسی پارک ریکه از طریق تله کابین میدان اروپا تا مجسمه مادر گرجستان به مهمترین جاذبه های گردشگری گرجستان مبدل گشته است.

علاوه بر تفریح و گردش در داخل پارک ریکه می توانید از یکی دیگر از زیباترین جاذبه های تفلیس، سالن تئاتر و موسیقی تفلیس که در داخل این پارک واقع شده است، دیدن فرمایید. این مرکز فرهنگی فوق العاده که از دو عنصر لوله ای شکل ساخته شده که هر دو عنصر رو به فضای سبز و رودخانه می باشد. این مجموعه از یک تئاتر موزیکال، سالن نمایشگاه با ظرفیت ۵۶۶ صندلی و هم چنین  یک کافه تریا تشکیل شده است که راه پله ی ورودی این مجموعه در فضابی باز و در محدوده ی عمومی می باشد و به نوعی بازدیدکنندگان را به سمت داخل دعوت می کند. نمای خارجی هر دو سازه از پانل های فولادی ضدزنگ می باشد هم چنین در داخل این مجموعه از ساختار فولاد و بتن استفاده شایانی شده است.

 

 پارک ریکه تفلیس

 

 پارک ریکه تفلیس

 

 پارک ریکه تفلیس

 

 پارک ریکه تفلیس

 

 پارک ریکه تفلیس

 

 پارک ریکه تفلیس

 

سالن تئاتر و موسیقی تفلیس