پارک روت فای بانکوک

نام شهر : بانکوک

جاذبه های گردشگری بانکوک، پارک روت فای

پارک روت فای بانکوک از پارک‌های بزرگ این شهر و یکی از دیدنی های بانکوک می باشد که گردشگران را به سمت خود می‌کشد. پارک روت فای در خود شهر واقع شده و در روزهای آرام هفته، مکانی خلوت برای گذراندن لحظاتی دنج و لذت‌بخش است.

پارک روت فای به عنوان یکی از بزرگترین پارک‌های بانکوک شناخته می‌شود و شاید مکان مناسبی برای گذراندن اوقاتی باشد که هوس جنگل و طبیعت گردی کرده باشید. رفتن به این پارک احساسی را در شما زنده می‌کند که گویی صدها مایل از شلوغی شهر بانکوک دور شده‌اید و این حس در روزهای خلوت هفته قوی‌تر است. روت فای نام مستعار این پارک است و نام رسمی آن با نام «Suan WachiraBenjathat» شناخته می‌شود. به زبان تایلند روت فای به معنی قطار است و هنوز هم چند موتور و واگن رهاشده در ورودیه این پارک وجود دارد. 

 

اطلاعات بازدید از پارک روت فای بانکوک

انواع پرنده‌ها، مارمولک، لاک‌پشت و صدها نوع درخت بزرگ قدیمیپس‌زمینه‌ای زیبا به پارک بخشیده است و می‌توانید هنگام فراغت، دوچرخه‌سواری یا پیاده‌روی از دیدن آن لذت ببرید. مسیر دوچرخه‌سواری پارک روت فای به طول ۲ کیلومتر است و بسیار صاف و هموار بوده و برای دوچرخه‌سواری کاملا مناسب است.

در کنار در ورودی پارک و پارکینگ خودروها، می‌توانید یک دوچرخه کرایه کنید که هزینه‌ی آن بسته به نوع دوچرخه‌ای که کرایه می‌کنید، بین ۴۰ بات تا ۶۰ بات (۳۶۰۰ الی ۵۴۰۰ تومان) متغیر است. شما حتی می‌توانید با ۴۰ بات (به ازای هر نیم ساعت ۳۶۰۰ تومان) قایق پدالی کرایه کنید. یکی از محبوب‌ترین توقف‌گاه‌ها در پارک روت فای، باغ پروانه‌های بانکوک است که گلخانه دارد و پر از گل‌ها و پروانه‌های رنگ به رنگ است. از دیگر فعالیت‌هایی که می‌توان در این باغ داشت، می‌توان به تنیس، شنا، بسکتبال، پتانک، سپک تاکرا و قایق‌رانی اشاره کرد.

 

نحوه دسترسی به پارک روت فای بانکوک

پارک روت فای بانکوک فضای سبز بسیار گسترده‌ای است که قبلا زمین گلف بود. اما در حال حاضر این پارک به مکانی پرطرفدار برای دوچرخه‌سواری و برپایی پیک‌نیک تبدیل شده است. پارک روت فای در شمال بانکوک واقع شده است و شما می‌توانید در آخر هفته‌ها انبوهی از دوچرخه‌سواران را ببینید که در این پارک به فعالیت مشغول هستند و مجذوب طبیعت سرسبز اطراف آن شده‌اند.

رفتن به پارک روت فای نسبتا آسان است و اگر از پارک «Chatuchak» و مراکز خرید بسیار مشهور Chatuchak و JJ Mall به سمت شمال بروید، به این پارک می‌رسید. پارک روت فای همه‌روزه از ساعت ۵ صبح تا ۹ شب پذیرای علاقه‌مندان است.

 

پارک روت فای بانکوک

 

پارک روت فای بانکوک

 

پارک روت فای بانکوک

 

پارک روت فای بانکوک

 

پارک روت فای بانکوک