معبد وات فو یا معبد بودای خوابیده تایلند

نام شهر : بانکوک

جاذبه های گردشگری بانکوک تایلند؛ معبد وات فو

معبد وات فو Wat Pho یا معبد بودای خوابیده یکی دیگر از معابد زیبای بخش کهن شهر بانکوک و یکی از جاذبه های گردشگری بانکوک می باشد. این معبد به دلیل مجسمه غول پیکر بودای خوابیده‌ای که ۴۶ متر طول دارد‌، مشهور و معروف است.
وات فو در فاصله کوتاهی از گراند پالاس (کاخ بزرگ) و به عبارت دقیق تر در بخش جنوبی کاخ بزرگ قرار دارد و درست رو به روی رود وات آردن بنا شده است. بنابراین شما می‌توانید به راحتی همه این بناهای زیبا را یک جا بازدید نمایید. معبد وات فو به دست پادشاه رامای اول ساخته شده و قدیمی ترین معبد بانکوک نیز می باشد.
 
معبد وات فو جزو اولین معابد سلطنتی تایلند می باشد که بیشتر از ۱۰۰۰ مجسمه با داستان های مختلف در خودش جای داده است . معروف ترین مجسمه، بودای خوابیده با روکش طلا به طول ۴۶ متر می باشد.  این مجسمه وجه تمایز اصلی معبد وات فو و برای نمایش سلوک بودا به نیروانا ساخته شده است. چشم ها و پاهای این مجسمه با مروارید تزیین شدن و روی پاهاش ۱۰۸ ویژگی فاخر بودا حک شده است. این حکاکی های مرواریدی روی طلا، جذابیت اصلی این مجسمه غول پیکر را رقم می زنند.
 
مدت ها است که معبد وات فو به یک مکان درمانی تبدیل شده و در گذشته به دلیل داشتن داروخانه معروف بوده است. در این معبد سنتی تایلندی می توانید از یک ماساژ تایلندی نیز لذت ببرید. اما قیمت های آن بالاتر از دیگر نقاط شهر خواهد بود. وات فو به معبد بودای پنهان نیز معروف است. یک مجسمه ی بزرگ از بودا در این معبد وجود دارد که این مجسمه منبت کاری شده و با سنگ های قیمتی تزیین شده است و به قول تایلندی ها دارای ۱۰۸ نشانه از ایمان واقعی است. پیکربندی نیلوفر آبی به این مجسمه نماد خلوص و زیبایی است. قیمت بلیط این معبد ۱۰۰ بات است.این معبد از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۸:۰۰ باز می باشد.
 
معبد وات فو
 
معبد بودای خوابیده
 
معبد بودای خوابیده
 
معبد وات فو
 
معبد وات فو