مجموعه توریستی چهار فصل شاه داغ باکو

نام شهر : باکو

مجموعه توریستی چهار فصل شاه داغ، از جاذبه های گردشگری باکو

مجموعه توریستی چهار فصل شاه داغ که در ارتفاعات قله شاهداغی جمهوری آذربایجان واقع شده و براساس حکم الهام علی اف رئیس جمهور جمهوری آذربایجان احداث شده است یکی از جاذبه های گردشگری آذربایجان به خصوص در فصل زمستان می باشد.

 

موقعیت مکانی مجموعه توریستی شاه داغ باکو

کوه شاهداغ یا باباداغی (آذربایجان: Şahdağ) قله ای از محدوده قفقاز بزرگ واقع در شمال غرب باکو می باشد. شاهداغ با ارتفاع 4243 متر (تقریبا 13921 فوت) بلندترین قله ای می باشد که به طور کامل در داخل مرزهای آذربایجان واقع شده است. درجه حرارت هوا در فصل زمستان در شاهداغی به طور متوسط  20- درجه سانتیگراد است.

سکونت گاههای غاری کشف شده پایه کوه نشان دهنده بیش از9000 سال پیش از تاریخ این کوه بسیار زیبا می باشد. چندین آبشار زیبا نیز در مسیر صعود وجود دارد که زیبایی این کوه را چند برابر کرده است. مجموعه توریستی چهار فصل شاه داغ در شمال شرق سلسله کوه های قفقاز و در ارتفاع ۲۳۵۰ متری ازسطح دریا قرار دارد.

مجموعه توریستی چهار فصل شاه داغ که در طول سال متناسب با استانداردهای جهانی خدمات رفاهی ارائه می دهد، در یکی از زیباترین مناطق آذربایجان در ۲۵ کیلومتری شهر قوسار قرار گرفته است.

 

امکانات و خدمات تفریحی ورزشی موجود در مجموعه توریستی شاه داغ باکو

 مهمانان جهت اقامت در اراضی مرکز توریستی می توانند از میان هتل های مجلل، منازل مسکونی ساکنین، سوئیت ها و حتی در فصل تابستان شب در چادر سپری کردن را انتخاب نمایند. در طول فصل زمستان به اسکیت بازان در سطوح مختلف ۱۹ عدد شیب اختصاص داده می شود. مرکز آموزش حرفه ای اسکیت و در باجه اجاره اسکیت ها برای براورده کردن هرگونه نیاز میهمانان همه نوع لوازم و تجهیزات فراهم شده است. مراکز جدید اسکیت مجهز شده به پیشرفته ترین دستگاه برف ساز، در طول سال برف کافی مورد نیاز را تامین می کند.

 سایر ورزش های زمستانی سرگرم کننده شامل سورتمه سواری، تله کابین، تیوب سواری و سور خوردن در برف و پارک برف برای کودکان می باشد. در ماه های گرم تابستان امکان استفاده از دوچرخه، اسکوتر، کوه پیمایی با تله کابین، اسب سواری، موتور چهار چرخ، پینت بال، باب کارت، زیپ لاین و خیلی بازی های دیگر وجود دارد. برای خردسالان نیز باشگاه کودک و قلعه های بالونی همچنین بازیهای دیگر وجود دارد.

 در چشم انداز پروژه همچنین منطقه تفریحی، میادین قلف، تنیس، فوتبال، بسکتبال، پارک آبی، استخر شنا، آبگرم و مکان های سرگرم کننده برنامه ریزی شده است. در مجتمع تجاری اصلی مرکز تفریحی، تعدادی فروشگاه پوشاک، رستوران ها و پارکینگ های زیرزمینی وسیعی تقدیم استفاده کنندگان می شود.

 

مجموعه توریستی چهار فصل شاه داغ

 

مجموعه توریستی چهار فصل شاه داغ

 

مجموعه توریستی چهار فصل شاه داغ

 

مجموعه توریستی چهار فصل شاه داغ

 

مجموعه توریستی چهار فصل شاه داغ

 

مجموعه توریستی چهار فصل شاه داغ