قصر شارلوتنبرگ از جاذبه های گردشگری برلین

نام شهر : برلین

قصر شارلوتنبرگ از جاذبه های گردشگری برلین

قصر شارلوتنبرگ در سال های ۱۶۹۵ تا ۱۶۹۹ توسط فریدریش سوم به منظور اقامتگاه تابستانی همسرش سوفی شارلوت، ساخته شد. کاخ شارلوتنبرگ یکی از برترین دیدنی های برلین آلمان و بزرگترین کاخ با معماری باروکی است که در سال 1699 افتتاح گردیده است. معماری باروکی، معماری قرن 16 تا 18 است که به معماری ناموزون معروف می باشد. این کاخ یکی از معدود آثار به جا مانده از دور‌ه طلایی سلطنت هوهنتسولرن است. هر کدام از ساختمان‌ های این کاخ ورودی جداگانه ای دارد. قدیمی‌ ترین و مهم‌ ترین بخش اشلوس شارلوتنبورگ و یا کاخ شارلوتنبرگ، آلتس شلوس یا کاخ کهن است. کاخ شارلوتنبرگ یکی از بهترین دیدنی های آلمان و جاذبه های گردشگری برلین به شمار می رود و سالانه گردشگران بسیاری از طریق تور اروپا به آلمان و شهر برلین سفر کرده و از دیدنی های آلمان در این شهر دیدن می کنند.

 

تاریخچه ساخت قصر شارلوتنبرگ

قصر شارلوتنبورگ در فاصله سال های 1695 تا 1699 توسط فریدریش سوم، فرمانروای براندنبورگ ساخته شد. ابتدا فقط قسمت مرکزی قصر ساخته شد اما بعدها در سال 1709 میلادی، اوساندر فون گوته این قصر را شبیه به قصر ورسای توسعه داد. این کار پس از تاجگذاری فریدریش اول، فرمانروای پروس صورت گرفت. در یازدهم جولای سال 1699 میلادی همزمان با تولد 42 سالگی فریدریش، افتتاح قصر شارلوتنبورگ جشن گرفته شد.
کارل فریدریش شینکل پس از مرگ فریدریش ویلهلم سوم، دست به توسعه قصر زد. همچنین آلبرت گِیِر نیز در فاصله سال های 1890 تا 1891 اقدام به توسعه قصر کرد و مقبره ای برای آگوستا و همسرش ویلهلم اول، درنظر گرفت. تالاری به نام تالار جدید توسط فریدریش ویلهلم سوم در سال 1825 میلادی ساخته شد. شینکل اقدام به طراحی و ساخت یک ویلا به سبک ایتالیایی در قسمت شمالی قصر نمود که در سال 1943 میلادی در اثر جنگ دچار آسیب شد و در فاصله سال های 1957 تا 1970 میلادی، بازسازی گردید

قصر شارلوتن بورگ یکی از بارزترین نمونه های شکوه و عظمت برلین به شمار می رود. دریاچه ای به نام کارپ، دورتر از باغ ایجاد شد. در قرن هجدهم میلادی، باغ شیک و مد روزی ساخته شد که بسیار طبیعی (نه ساخته دست انسان) به نظر می رسید. گئورگ اشتاینر، باغبان سلطنتی، باغ را در سال ۱۷۸۷ میلادی مجدداً طراحی نموده و به وضعیت ظاهری آن رسیدگی کرد. کارل گوتهارد لانگ هانس در سال ۱۷۸۸ میلادی اقدام به طراحی و ساخت بنایی به نام بِلوِدِره در پشت دریاچه کارپ نمود. از این ساختمان به عنوان برجی برای تماشای چشم انداز و نیز به عنوان چایخانه استفاده می شد.
در قسمت غربی نارنجستان باغ، سالن تئاتری توسط لانگ هانس در فاصله سال های ۱۷۸۸ تا ۱۷۹۱ میلادی ساخته شد. یک آرامگاه به سبک نئو کلاسیک در فاصله سال های ۱۸۱۰ تا ۱۸۱۲ میلادی توسط هاینریش گِنتس برای ملکه لوئیزه، ساخته شد.
 
 

معرفی بخش های مختلف کاخ شارلوتنبرگ

قصر دارای دو قسمت می باشد كه نرخ بليط های هر بخش متفاوت است. يك بخش قديمي و يك بخش جديد كه بعدا ساخته شده است. محوطه روبروي قصر كه شامل يک باغ بزرگ و درياچه بسيار زيبايي است فاقد ورودی هستند.

قصر شارلوتنبرگ مملو از اتاق هاي زيبا و نقاشي هاي رنگارنگ بر روي ديوارها و مهمتر از همه سقف ها می باشد. جالب ترين اتاق ها عمارت شارلوت است كه به دلیل علاقه وافر شارلوت به گل ها و گياهان، تمام جزئيات اين اتاق حتي روكش مبل ها و تابلوهاي روي ديوار شامل عكس گل و گیاه می باشد.

 

قصر شارلوتنبرگ

 

قصر شارلوتنبرگ

 

قصر شارلوتنبرگ

 

قصر شارلوتنبرگ

 

 قصر شارلوتنبرگ از جاذبه های گردشگری برلین