طاق صلح میلان از جاذبه های گردشگری ایتالیا

نام شهر : رم

طاق صلح میلان از جاذبه های گردشگری ایتالیا


طاق صلح یا Arco della Pace، دروازه ورودی شهر میلان در Piazza Sempione است. زمان ساخت آن به قرن ۱۹ میلادی بازمی گردد. « پورتا سمپیونه» نامی بوده است که برای طاق صلح و محیط اطراف آن استفاده می شده است. این طاق در منطقه یک تقسیمات شهری میلان که در زمان های قدیم، مرکز شهر میلان بوده است، قرار دارد. این طاق در بر گیرنده بلوار اصلی شهر به نام کورسو سپمیونه بوده است.  این طاق که در زمان جنگ نماد صلح اروپایی ها بوده است در قرن نوزده میلادی افتتاح شده است. نامی که در حال حاضر برای آن استفاده می شود، «آرکو دلا پیس» به معنای طاق صلح است.این طاق از دیدنی های میلان به شمار می رود.

 

 تاریخچه ساخت طاق صلح میلان

ساخت طاق صلح (آرکو دلا پیس) در شهر میلان از تاریخ ۱۸۰۶ میلادی شروع شد. معمار این بنا نیز فردی به نام لوئیجی کاگنولاست. در آن زمان ناپلئون از او خواسته بود تا طاقی برای جشن و پیروزی بسازد. بعد از شکست خوردن سپاه ناپلئون در واترلو، کار ساخت این طاق نیمه کاره ماند. اما در سال ۱۸۲۶ میلادی، فرانز اول از اتریش دستور تکمیل این طاق را داد. او اعتقاد داشت باید این طاق را نماد صلح اروپایی ها که در سال ۱۸۱۵ میلادی صورت گرفته بود، بدانند. کاگنولا در سال ۱۸۳۳ میلادی درگذشت و ادامه ساخت طاق به معماری دیگر به نام فرانچسکو پورلی و فرانچسکو لوندونیو سپرده است. سرانجام در دهم سپتامبر سال ۱۸۳۸ میلادی، این طاق توسط فردیناند اول، امپراتور اتریش افتتاح شد.

 

سبک معماری و عناصر داخلی طاق صلح میلان

طاق صلح یکی از بهترین نمونه های هنر نئوکلاسیک است. این ساختار داری 4 ستون با دو جعبه جدا شده در هر طرف دارد که ارتفاع آن به 24 متر می رسد و سراسر آن با نقش هایی برجسته از وقایع قبل از سقوط ناپلئون تزئین شده است. در بالای این بنا، تماثیل اسب سوارانی وجود دارد که بیانگر پیام آور صلح می باشند از این رو این بنا به طاق صلح معروف است. علاوه بر خود سازه ، باغ های اطراف بسیار دیدنی و چشمگیر هستند و گردشگران زیادی را به خود جذب می کنند.

طاق صلح از جمله جاذبه های بسیار معروف شهر میلان و دیدنی های ایتالیاست و سالانه افراد بسیار از سراسر دنیا از آن بازدید می کنند. از آنجا که دروازه سیمپلون یا طاق صلح، در کنار قلعه اسفورزسکو و پارک سمپیونه قرار دارد، گردشگرانی که با تور اروپا به ایتالیا و میلان سفر می کنند، می توانند با یک بار مراجعه به این منطقه، از هر سه جاذبه به طور یک جا دیدن نمایند.

 

طاق صلح میلان

 

طاق صلح میلان

 

طاق صلح میلان

 

طاق صلح میلان