سفرنامه دهلی نو، نکات ضروری هنگام سفر به هند

نام شهر : دهلی

سفرنامه دهلی نو؛ نکاتی که پیش از سفر به هند باید بدانید

دهلی از جمله شهرهای بزرگ و پرجمعیت هند و البته از مقاصد پربازدید و محبوب در بین توریست های خارجی و از جمله ایرانیان می باشد. در این مقاله بر آن شدیم تا نکات و مطالب مفیدی از دهلی نو پایتخت هندوستان را برایتان گردآوریم تا با سهولت و اطمینان خاطر در این شهر بگردید.

دهلی بزرگ، اعجاب انگیز و مملو از فرهنگ‌های گوناگون و متنوع است. این شهر نیز مانند دیگر شهرهای هند، مستغرق در رنگ‌ها و نقش و نگار زیبا و معماری‌های مختلفی است. هندی‌ها سنت‌های خاص خود را دارند و غذاهای محلی آن‌ها بسیار لذیذ و خوشمزه است. اگر در فکر سفر به هند و شهر زیبای دهلی هستید، می‌توانید در ادامه از نکات مفیدی که برایتان جمع‌آوری نموده ایم، بهره‌ لازم را ببرید.

 

ترافیک و شلوغی خیابان ها

شلوغی و ترافیکی که در فیلم‌های هندی شاهدش هستیم، همگی واقعی‌اند. در خیابان‌های دهلی، چراغ قرمز و علامت‌های توقف بسیار زیادی وجود دارد اما علی‌رغم قوانین موجود، انگار کسی اهمیتی به این علامت‌ها یا چراغ‌های راهنمایی رانندگی نمی‌دهد. رانندگی در دهلی کار سختی است، به ویژه برای کسانی که با خیابان‌های این شهر آشنایی کافی ندارند.

شاید از دیدن خودروهای صف بسته پشت چراغ‌های قرمز دهلی و جمعیت زیاد آن تعجب‌زده شوید. البته این شرایط برای بیشتر نقاط هند یکسان بوده و مختص دهلی نیست. اگر بگوییم ۹۵ درصد از جاده‌های بین شهری هند برای رانندگی خطرناک هستند، پر بی‌راه نگفته‌ایم؛ البته این موضوع برای کسانی صدق می‌کند که مهارت کافی برای رانندگی نداشته باشند. بنابراین اگر به فکر اجاره‌ی خودرو در دهلی یا دیگر نقاط هند هستید، این نکته را مد نظر داشته باشید.

 

سفرنامه دهلی نو

 

از غذای خیابانی و آب شیر استفاده نکنید

در این که غذاهای هندی لذیذ و خوشمزه هستند شکی نیست، اما اگر به غذاهای خیابانی عادت ندارید، بهتر است از آن استفاده نکنید تا سلامتی خود را حفظ کنید. همچنین منشأ بسیاری از بیماری‌هایی که گردشگران در دهلی و دیگر شهرهای هند به آن مبتلا می‌شوند نیز آب شیر این مکان است. حتی‌الامکان سعی کنید برای مصارف آشامیدنی خود، آب معدنی از فروشگاه‌های دهلی تهیه کنید.

 

سفرنامه دهلی نو

 

اگر زن هستید و به تنهایی سفر می کنید، مراقب باشید

به عنوان یک گردشگر خارجی، ممکن است توجه هندی‌ها را به خود جلب کنید. توصیه می‌کنیم تا جایی که امکان دارد، پوشش مناسبی داشته باشید تا با مشکل خاصی مواجه نشوید. متأسفانه، گزاش‌های زیادی مبنی بر تجاوز به زنان در هند گزارش می‌شود. البته جای نگرانی نیست، چرا که دهلی از امنیت خوبی برخوردار است. اگر مسیر دقیق مقصدتان را بشناسید و از تاکسی در رفت و آمد خود استفاده کنید، به مشکل خاصی بر نخواهید خورد.

 

چانه زدن هنگام خرید را از یاد نبرید

از این که در یک کشور خارجی غریب هستید، احساس نگرانی نکنید. چانه‌زنی و تخفیف گرفتن هنگام خرید در هند امری رایج و معمول است. می‌توانید در بیشتر فروشگاه‌ها، خیابان‌ها و بازارهای محلی تا جایی که امکان دارد، از فروشندگان تخفیف بگیرید. بیشتر دستفروش‌های دهلی با علم به این که شما گردشگر هستید، ممکن است قیمت کالاهای خود را گران‌تر از ارزش واقعی آن اعلام کنند؛ نگران نباشید، با کمی چانه‌زنی می‌توانید تخفیف خوبی بگیرید.

 

سفرنامه دهلی نو

 

حواستان به آلودگی هوا نیز باشد

هوای دهلی به دلیل ازدحام و شلوغی، بسیار آلوده اما قابل تحمل است. کسانی که مشکلات تنفسی و بیماری‌هایی مانند آسم دارند، بهتر است پیش از سفر به دهلی با پزشک خود مشورت کنند. اگر بتوانید در سطح شهر از ماسک استفاده کنید، برای سلامتیتان بسیار مفید خواهد بود. آلودگی هوای دهلی ممکن است موجب بیماری‌های پوستی نیز شود؛ البته هیچ‌یک از این نکات نباید شما را از سفر به این شهر زیبا باز دارد، چرا که می‌توانید با کمی احتیاط و مراقبت، بدون هیچ‌گونه مشکلی نهایت لذت را از این مکان ببرید.

 

سفرنامه دهلی نو

 

از سگ های ولگرد دهلی دوری کنید

در هند سعی کنید نزدیک سگ‌های ولگرد و خیابانی نشوید. بیشتر این سگ‌ها در دهلی و دیگر نقاط هند، ناقل بیماری‌هایی ماند هاری هستند. حتی‌الامکان از غذا دادن به سگ‌های ولگرد نیز پرهیز کنید، زیرا با این کار توجه تعداد زیادی از آنان را به خود جلب می‌کنید که ممکن است پشت سرتان راه بیفتند. متأسفانه سگ‌های ولگرد زیادی در هند وجود دارند، اما می‌توانید بدون توجه به آن‌ها، از کنارشان رد شوید.

 

سفرنامه دهلی نو

 

از گدایان و تکدی گران خیابانی دوری کنید

از آنجایی که جمعیت هند بسیار زیاد است، نرخ فقر نیز در این کشور بالا است. دیدن گدایان و تکدی‌گران در خیابان‌های دهلی، به ویژه کودکان بسیار ناراحت‌کننده است. کمک کردن به فقرا کار پسندیده‌ای است اما این نکته را در نظر داشته باشید، تعداد کسانی که در دهلی گدایی می‌کنند، بسیار زیاد است. بنابراین اگر شما به یکی از آن‌ها کمک کنید، دیگران نیز به سمت شما روی خواهند آورد و این امر حوصله شما را سر برده و شما را از گشت و گذار در شهر بازخواهد گذاشت. پس سعی کنید تا جایی که می‌توانید از آنان دوری کنید.

 

سفرنامه دهلی نو