دیدنیهای مالزی بخش دوم ( پنانگ )

نام شهر : پنانگ

دیدنیهای مالزی بخش دوم ( پنانگ )

یکی از مشهورترین و پر رفت و آمدترین مقاصد گردشگری مالزی منطقه پنانگ است.

پنانگ ایالتی در شمال غرب مالزی به وسعت 1071 کیلومترمربع است که به ((مروارید شرق)) نیز معروف است.این ایالت مشتمل بر دو بخش جدا از هم یکی در خشکی و دیگری بخش جزیره ای پنانگ است شهر جرج تاون مرکز و مشهورترین شهر پنانگ در بخش جزیره ای واقع شده که نام خود را از زمانی که مستعمره انگلستان بوده به یادگار دارد. 

 

penang-map

غذاها و خوراکیهای پنانگ 

تنوع و کیفیت غذاهای این منطقه واقعا عالیست و توصیه میکنیم تا حد امکان خوراکیها و غذاهای پنانگ را در طول اقامت خود امتحان کنید.مخصوصا اسنکهایی که در دکه ها و غرفه های کنار خیابان آماده و به فروش رسانده میشوند. 

تپه پنانگ

آب و هوای مالزی عمدتا گرم و مرطوب است و پس از گشت و گذار و پیاده روی به احتمال زیادی لباسها به تن شما خواهد چسبید و احساس ناخوشایندی خواهد داشت.در این زمان بسیار مناسب است به تپه پنانگ بروید و در ارتفاع آن هوای خنک و لطیف را تجربه نمایید.رفتن به تپه پنانگ بسیار آسان است.کافیست با اتوبوس خود را به پای تپه رسانده سپس با قطار کابلی خود را به بالای تپه برسانید.در بالای تپه غرفه های اغذیه فروش و فروش سوغات زیادی هستند که شما را جذب خود خواهند نمود.

 

تپه-پنانگ

خیابان جرج تاون (George Town)

خیابان جرج تاون معروفترین خیابان این منطقه است که اکثر رستورانها،اقامتگاهها و مکانهای گردشگری در آن قرار دارد و گشت و گذار در آن بسیار لذتبخش و سرگرم کننده خواهد بود.

 

george-town

معبد Kek Lok Si

شما میتوانید بوسیله اتوبوسهایی که در سطح شهر وجود دارند خود را به نزدیکی این معبد برسانید و سپس با اندکی پیاده روی به این معبد بسیار زیبا و محیط آرامش بخش آن برسید.این معبد بزرگترین معبد بودایی در مالزی و یکی از بزرگترین ها در جنوب شرق آسیاست.پس از آن میتوانید با تله کابین خود را به بالای تپه پنانگ رسانده و شانس دیدن مجسمه 36 متری کوان یین الهه رحمت و شفقت را داشته باشید.

 

kek-lok-si-temple

ساحل پنانگ

هر چند ساحل پنانگ به زیبایی و تمیزی سایر نقاط ساحلی مالزی نیست اما ساحل Batu Feringghi میتواند مکان خوبی برای تفریح و استراحت بوده و حتی در یکی از هتلهای آن اقامت خوبی داشته باشید.البته بهترین ساحل پنانگ ساحل میمون هاست که در فصله 45 دقیقه ای خارج از شهر جرج تاون میباشد. 

 

monkey-beach