دیدنیهای مالزی بخش اول ( لنکاوی)

نام شهر : کوالالامپور

مالزی کشوری در جنوب شرق آسیا و مرکز آن شهر کوالالامپور است هرچند پایتخت اداری آن شهر جدید پوتراجایا میباشد.

مالزی دارای دو ناحیه جغرافیایی میباشد که دریای جنوبی چین آنها را از هم جدا نموده.شبه جزیره مالزی یا مالزی غربی که در شبه جزیره مالایی قرار گرفته و از شمال با تایلند مرز خشکی و از یک سو راه زمینی با سنگاپور دارد.این کشور دربردارندهٔ شاه‌نشین‌های جوهور/ کداح/ پاهنگ/ نگری سمبیلان/ کلانتان/ پراک/ سلانگور/ پرلیس و ترنگانا بوده و دو ایالت آن را فرمانداران ملاکا و پنانگ و دو منطقهٔ فدرال پوتراجایا و کوآلالامپور سرپرستی می‌کنند.

برونئوی مالزی یا مالزی شرقی که بخش شمالی جزیره برونئو را دربر دارد باآن‌که هم‌مرز اندونزی است، زیر سرپرستی حکومت شاه‌نشین برونئی قرار دارد. مالزی شرقی دربردارندهٔ ایالت‌های صباح و ساراواک و حوزهٔ فدرال لابوآن است.

 

malaysia-map

 

واحد پول کشور مالزی رینگیت و زبان رسمی آن مالایی میباشد.

مالزی را میتوان کشوری توسعه یافته و در عین حال در حال توسعه عنوان نمود اما هر چه باشد مالزی دارای زیرساخت ها و جاذبه های گردشگری مناسب و فراوان است.به همین دلیل در سالهای اخیر تبدیل به یک مقصد گردشگری دلپذیر در جنوب شرق آسیا برای گردشگران دنیا و در عین حال هموطنان عزیز ایرانی گردیده است. نباشد اما با مطالعه و شناخت مالزی و مقاصد و جذابیت های گردشگری آن میتوان در هرینه های سفر صرفه جویی داشت.

مجمع الجزایر لنکاوی

جزایر پنانگ و لنکاوی در شمال غربی مالزی غربی و در نزدیکی مرز جنوبی تایلند از مشهورترین مقاصد گردشگری در مالزی هستند که در این بخش قصد داریم به معرفی جزیره لنکاوی بپردازیم.لنکاوی از سوی یونسکو بعنوان ژئوپارک معرفی شده.در تعریف ژئوپارک آمده هر پهته وسیعی از زمین با حدود مشخص که دارای چندین پدیده خاص زمین شناختی و طبیعی باشد که منحصر بفرد شناخته شود یک ژئوپارک است.

 

langkawi-map

 

در حقیقت لنکاوی مجمع الجزایری مشتمل بر یکصد جزیره کوچک و بزرگ است و بسیاری از جزایر آن پوشیده از جنگلهای استوایی متراکم بوده و قابل سکونت نیست.لنکاوی در زبان مالایی به معنی عقاب قهوه ای ترجمه شده است.

لنکاوی منطقه آزاد تجاری بوده و چون کالاها بدون عوارض گمرکی در ان به فروش میرسد شما خریدهای خوبی را در آن تجربه میکنید.همچنین جاذبه های طبیعی و تاریخی فوق العاده و امکانات غواصی عالی به همراه کالاهای ارزان و زندگی شبانه هیجان انگیز هر توریستی را به خود جلب میکند. سواحل بکر لنکاوی با نام های خلیج داتای، پانتای سنانگ و تانجونگ رو در بین بهترین سواحل دنیا قرار دارند.البته به یاد داشته باشید به دلیل وسعت جزیره بهتر است برای گشت و گذار وسیله نقلیه اجاره کنید.

 

langkawi-nightlife

 

دیدنیهای لنکاوی :

پل هوایی لنکاوی

این پل به طول 125 متر در ارتفاع 700 متر از سطح دریا ساخته شده و یکی از بزرگترین پل های معلق جهان است.از روی پل میتوانید به تماشای آبشارهای گونونگ،مات سینکانگ و توجو بپردازید.دسترسی به پل فقط از طریق آخرین ایستگاه تله کابین لنکاوی ممکن است.این پل تحمل وزن 250 نفر را بطور همزمان دارد.هزینه تله کابین برای افراد بزرگسال هر نفر 35 رینگیت و کودک 2 تا 12 سال 25 رینگیت است.

 

پل-معلق-لنکاوی

 

داتاران لانگ ( میدان عقاب )

میدانی با مجسمه 12 متری یک عقاب در حال برخاستن از زمین در مرکز خود میباشد.این میدان دارای آبنماهای کوچک و بزرگ فراوان و پیاده روهای عالی جهت پیاده روی میباشد.تنها با چند دقیقه پیادهروی از این میدان میتوانید به مراکز خرید خوب و زیادی دسترسی داشته باشید.ضمنا این میدان چشم انداز زیبایی به دریا هنگام غروب آفتاب دارد.

 

میدان-عقاب-لنکاوی

 

تله کابین لنکاوی

تله کابین لنکاوی در طول 15 دقیقه شما را به بالای کوه مات سینکانگ خواهد برد تا از آن ارتفاع از تماشای مناظر طبیعی فوق العاده زیر پای خود لذت ببرید.

تله-کابین-لنکاوی

 

دنیای زیر آب

یکی از دیدنیهای جذاب لنکاوی که به شدت توصیه میشود دیدنش را از دست ندهید دنیای زیر آب در شهر ساحلی پانتای سنانگ است.پارکی که محل زندگی 500 گونه از جانوران دریازی است و از همه جالبتر یک تونل شیشه ای به طول 15 متر زیر آب که میتوانید هنگام قدم زدن در امتداد آن کوسه ها و سفره ماهی های غول پیکر را از نزدیک تماشا کنید.فاصله این مرکز از فرودگاه تنها 15 دقیقه رانندگی و مراکز خریدی همچون زون شاپینگ پارادایس و کوکووالی در نزدیکی آن واقع شده است.

 

underwater-langkawi

 

گونونگ رایا

این قله به ارتفاع 881 متر از سطح دریا بلندترین قله لنکاوی میباشد و با پوشش گیاهی انبوه و متراکم پوشیده شده و مکانی مناسب برای حیات گونه های جانوری فراوان میباشد.گونونگ رایا به عاشقان کوهنوردی البته با رعایت نکات ایمنی و همراه داشتن راهنما توصیه میشود.

گونونگ-رایا

موزه سه بعدی هنر

داخل این موزه بیش از ۲۰۰ اثر هنری زیبا نگهداری میشود. این موزه بزرگترین موزه در این گروه در مالزی و دومین موزه بزرگ هنر سه بعدی در جهان است. در ساختمان سه طبقه موزه ۹ بخش از جمله خطای دید، آبی، سافاری، فانتزی، کلاسیک، قلعه ها، مناظر طبیعی، مناطقی از مصر و مالزی طراحی شده اند.

 

3d-art-langkawi