دریاچه‌ نیلوفر قرمز تایلند

نام شهر : بانکوک

دریاچه نیلوفر قرمز از جاذبه های گردشگری تایلند

تایلند یکی از مقاصد محبوب گردشگری و سفر، به ویژه میان گردشگران ایرانی می باشد. این کشور جاذبه‌های متنوع و زیبایی دارد. دریاچه‌ی نیلوفر قرمز یکی از این جاذبه‌ها است که با زیبایی محسور کننده و اعجاب انگیز خود، توجه هر بیننده ای را به خود جلب می‌کند.

در شمال شرق تایلند، به جاذبه‌ای می‌رسیم که ترکیبی از زیبایی باغی از گل‌های گرمسیری و آرامش یک دریاچه است. این مکان جالب و هیجان انگیز، خانه‌ میلیون‌ها گل نیلوفر است و به همین دلیل هم دریاچه، نام «نیلوفر قرمز» را به خود گرفته است.

همین که به دهانه‌ی آب نزدیک‌تر می‌شوید، پلی معلق توجه شما را بیشتر و بیشتر به خود جلب می‌کند. در ابتدا و از دور کاملا مشخص نیست که این دریاچه، خانه‌ میلیون‌ها نیلوفر است. جادو زمانی اتفاق می افتد که روی پل رفته، سوار قایق‌ها شده و به وسط آب برسید. این قدم زدن در روی آب، با گذشتن از میان گیاهان رودخانه‌ای، یاس‌ها و آب تیره شروع می‌شود، اما کم کم تغییر می‌کند. برآمدگی‌هایی به رنگ قرمز و صورتی روشن کم کم پدیدار می‌شوند و از سطح آب بالا می‌آیند. آب تیره کم کم شفاف می‌شود و شما قادر به دیدن ساقه‌هایی به رنگ سبز تیره و ماهی‌هایی کوچک خواهید بود.

پس از ده دقیقه قدم زدن، همان‌طور که پیش‌بینی کرده بودیم، خود را در میان میلیون‌ها گل نیلوفر قرمز خواهید یافت که تا مساحتی نزدیک به ۲،۴۲۸ کیلومتر مربع ادامه دارد و اطراف شما را پوشانده است. در بعضی قسمت‌ها، گیاهان رودخانه‌ای نیز میان گل‌های نیلوفر وجود دارند و رنگ سبزی در افق، میان رنگ‌های قرمز و صورتی دیده می‌شود. مکان‌هایی مخصوص قایق وجود دارد و این تصور را تداعی می‌کند که انگار جاده‌ای مخصوص از میان آب کشیده شده است.

جزایر کمی در این دریاچه وجود دارد که خانه‌ مجسمه‌های بودا، مکان‌های مذهبی و پاگودا‌ها هستند. جزایر و مکان‌های روی آن‌ها، طوری به نظر می‌رسند که گویی میان گل‌های نیلوفر شناور هستند. از دیگر تصاویر دیدنی در این‌جا می‌توان به پرواز زیبای پرندگان و ماهیگیران محلی که برای ماهیگیری آمده‌اند، اشاره کرد. با گذشت کمی از روز، نسیمی دلپذیر شروع به وزیدن می‌کند و سایه‌ قایق به شما یادآور خواهد شد که کمی از روز گذشته است. در این‌جا اوقاتی آرام و به دور از هرگونه تشویش یا سر و صدا را تجربه خواهید کرد و حتی ممکن است به این فکر بیفتید که کاش با خود غذا آورده و ناهار را روی این آب آرام و میان گل‌های نیلوفر صرف می‌کردید.

 

اطلاعات بازدید از دریاچه نیلوفر قرمز تایلند

بهترین زمان برای بازدید از این دریاچه، فصل‌های خنک در کشور تایلند است. البته از اویل دسامبر تا اواخر فوریه زمان شکوفه زدن گل‌ها است. از ۶ صبح تا ۱۱ صبح نیز بهترین ساعت برای دیدن شکوفه‌های گل نیلوفر است. همچنین تعطیلات ولنتاین نیز بهترین زمان برای بازدید از این جاذبه‌ی طبیعی است. هر سال و در اواسط ماه ژانویه، فستیوالی موسوم به فستیوال دریاچه‌ی نیلوفر قرمز در نزدیکی این دریاچه برگزار می‌شود.

قایق‌های موجود در دریاچه، گردش‌هایی ۴۵ و ۹۰ دقیقه‌ای دارند. هزینه‌ی این سفر‌ها ۳۰۰ و ۵۰۰ بات (۳۰ و ۴۹ هزار تومان) است. این قایق‌ها پر از قالیچه‌هایی از جنس کاه هستند. همچنین مجهز به سقف‌ برای دور ماندن از آفتاب هستند و هر کدام گنجایش ۱۰ مسافر را دارند. اگر می‌خواهید مدت زمان بیشتری را در این‌جا سپری کنید، می‌توانید در هتل پانارای اتاق رزرو کنید. این هتل در مرکز شهر قرار دارد و هزینه‌ی آن کمتر از ۵۰ دلار برای هر شب از اقامت است. 

 

نحوه دسترسی به دریاچه نیلوفر قرمز تایلند

این مکان دیدنی در منطقه‌ کوم فاواپی (Kumphawapi) در استان اودون تانی (Udon Thani) قرار دارد. هنگام رانندگی در جاده، علامت‌های منتهی به دریاچه‌ نیلوفر قرمز به زبان تایلندی نوشته شده‌اند. از فرودگاه اودون تانی تا این دریاچه، نزدیک به ۵۰ کیلومتر راه است و اگر هم می‌خواهید با تاکسی بروید، هزینه‌ی آن نزدیک به ۱۰۰۰ بات (۹۸ هزار تومان) خواهد بود. دریاچه‌ی نیلوفر قرمز در شمال شرق قرار دارد. در این منطقه علاوه بر قایق‌ها، رستوران و پارکینگ نیز به چشم می‌خورد. برای کسب اطلاعات بیشتر در باره‌ی این منطقه یا رزرو، با مرکز گردشگری تایلند (TAT) تماس بگیرید.

 

دریاچه نیلوفر قرمز تایلند

 

دریاچه نیلوفر قرمز تایلند

 

دریاچه نیلوفر قرمز تایلند

 

دریاچه نیلوفر قرمز تایلند