خوراک های مشهور استانبول

نام شهر : استانبول

  • BalikEkmek

مجاورت استانبول با دریا و تنگه بسفر باعث رونق مصرف غذاهای دریایی در استانبول شده.انواع خوراکهای پخته شده با محصولات دریایی علاوه بر رستورانهای لوکس استانبول در دکه های خیابانی نیز سرو میشود و طرفداران زیادی هم دارد.

در زبان ترکی استانبولی لغت Balik به معنی ماهی و Ekmek به معنی نان است و نام این غذا را باید ساندویچ ماهی ترجمه نمود.لذت خوردن این ساندویچهای لذیذ محتوی ماهی سرخ شده در روغن زیتون یا کره را مقابل چشم انداز زیبای بسفر در سفر به استانبول از دست ندهید.

 

 

Lahmacun

لهمجون غذایی شبیه به پیتزاست برای همین برخی به آن پیتزای ترکی میگویند که البته اشتباه است.

نانی نازک شبیه به نان لواش پوشیده شده از گوشت چرخ شده،پیاز و فلفل دارد که با جعفری تازه و آبلیموی تازه سرو میشود.این غذا پس از پخت در تنور با دوغ محلی یا Ayran طعمی گوارا دارد.

lahmacun

Durum

دوروم در واقع یک میان وعده خوشمزه است،با نانی شبیه نان لواش که با گوشت قرمز یا مرغ به همراه پنیر و سبزیجات معطر پر شده.چون خوردن آن راحت است و هر کس در حال راه رفتن یا داخل خودرو به آسانی میتواند آنرا میل کند طرفداران بسیاری دارد.

durum

Tantuni

این خوراک نیز میان وعده ای بسیار شبیه به دوروم است که در دو نوع تند و معمولی سرو میشود.

خاستگاه این خوراک شهر مرسین ترکیه است.

tantuni

Midye Dolma

ترکیبی از برنج پخته شده و صدف دریایی است که بعنوان میان وعده با لیموی تازه خورده میشود.این غذا سبک خوردن جالبی دارد.معمولاً بصورت تک تک و پشت سرهم خورده میشود تا احساس سیری پدید آید.مزیت این روش این است که از سفارش بیش از اندازه و صرف هزینه زیاد جلوگیری میشود.

midye-dolma

Kokorec

یکی از محبوبترین و در عین حال نفرت انگیزترین غذا برای برخی میباشد.شاید بپرسید چرا؟

این غذا کباب روده تابیده شده گوسفند است که به همراه فلفل با نان سرو میشود.احتمالاً حالا با ما هم عقیده شده اید!

kokorec-kebab

Kumpir

 کومپیر سیب زمینی تنوریست که داخل آن با مخلوط پنیر،سوسیس،ذرت،مایونز،نخودفرنگی و هویج پر شده تا خوراکی مقوی و لذیذ فراهم آید.حتما در سفر به ترکیه این خوراک لذیذ را میل کنید!

kumpir

Tavuk Pilav

این غذا همان پلومرغ خودمان است اما با روش طبخ متفاوت.در زبان ترکی استانبولی Tavuk به معنی مرغ و Pilav همان پلوی آشنای خودمان است.

tavuk-pilav

Borek

خوردن این خوراکی خوشمزه بیشتر برای وعده صبحانه که در ترکی به آن kahvalti میگویند طرفدار دارد.

بورک معمولاً شامل پنیر و سبزیجات معطر است که لابلای خمیر نازک و لطیف یوفکا پیچیده شده و سرخ میشود.

borek

Simit

سیمیت نانی در نهایت خوشمزگی حلقه ای و غلطانده شده در کنجد که در مجاورت آتش پخته میشود.نمادی از سبک غذایی ترکیه است.در ساعات اولیه صبح بسیاری از رهگذران را در خیابانهای استانبول میبینید که در هنگام پیاده روی مشغول خوردن این نان استثنائی هستند.

simit