خرید از بازارهای شناور در بانکوک

نام شهر : بانکوک

خرید از بازارهای شناور در بانکوک

 

بازارهای شناور در بانکوک

 

در تمام نقاط تایلند، با جاذبه‌ها، دیدنی ها و فعالیت‌های اعجاب انگیزی روبرو خواهید شد که برای مدت ها شما را سرگرم می‌کنند. یکی از این عجایب دیدنی و جالب بازارهای شناور روی آب در تایلند به خصوص شهر بانکوک است که معروف‌ترین آن در هشتاد کیلومتری جنوب غربی بانکوک روی یک کانال آبی قرار گرفته است. بازارهای شلوغ و محلی که با ورود به آنها برای چند دقیقه مبهوت فضا با تلفیقی از رنگ‌ها، قایق‌ها و فروشنده‌ها می‌شوید. در این بازارها روزانه فروشنده‌ها که اکثرا زنان محلی هستند اجناس متنوعی را به صورت سنتی به فروش می‌رسانند، از صنایع دستی و بومی مردم کشور تایلند گرفته تا انواع خوراکی‌های خوشمزه بومی، محصولات گیاهی، سبزی و میوه‌های استوایی…

بازارهای شناور در بانکوک

 

چیزی که این مکان را در نگاه گردشگران جالب و متمایز کرده خرید و فروش این اجناس روی قایق‌های کوچک شناور بر آب است. راه‌های آبی اینجا به همراه قایق‌های کوچک گردشگران را به یاد ونیز می‌اندازد، به همین دلیل برخی به این بازارها ونیز شرق می‌گویند. فروشنده‌ها از صبح زود تا حوالی ظهر به این بازارها می‌آیند و شما می‌توانید به عکاسی از آنها و خرید سوغاتی‌های متنوع بپرازید. گرچه ما توصیه می‌کنیم در ساعات اولیه صبح به گشت‌وگذار در اینجا بروید. می‌توانید با کرایه قایق در این بازارها زندگی سنتی و محلی تایلندی‌ها را از نزدیک لمس کنید. بازارهایی که کمک بزرگی به رشد اقتصادی مردم محلی و رشد گردشگری در این کشور کرده است.

 

بازارهای شناور در بانکوک

 

تا به این جا با بازارهای شناور تایلند آشنا شدید. حال کمی از نحوه خرید برایتان شرح دهیم. از آنجایی که اکثر فروشنده‌ها در اینجا محلی بوده و بسیاری از کالاهایی که به فروش می‌رسانند محصولات خودشان است قیمت‌ها بسیار مناسب است. از این قایق‌ها می‌توانید دستمال سر، لباس، کلاه‌های مخصوص تایلندی، ابریشم تایلند، کارت پستال با مناظر تایلند، نقاشی و انواع متنوعی از میوه‌های استوایی خریداری کنید. بعضی قایق‌ها نیز دارای یک آشپرخانه کوچک و سنتی هستند که به پخت غذاهای محلی و تایلندی می‌پردازند و به گردشگران می‌فروشند. اگر گذرتان به این بازار افتاد ما سالاد پاپایا و نودل‌ با طعم‌های مختلف را پیشنهاد می‌کنیم.

 

بازارهای شناور در بانکوک

 

معرفی مشهورترین بازارهای شناور روی آب در حوالی بانکوک

۱- بازار دامنئون سادوآک Damnoen Saduak

این بازار معروف‌ترین بازار روی آب در تایلند است که قدمت بسیاری داد. بازاری بزرگ، زنده و رنگارنگ! بازار دامنئون سادواک مسافتی حدود صد کیلومتر با بانکوک فاصله دارد و برای رفتن به آن بایستی صبح خیلی زود بیدار شوید.

 

۲- بازار آمفاوا Amphawa

آمفاوا دومین بازار معروف روی آب در تایلند است که در ۹۰ کیلومتری جنوب غربی بانکوک قرار گرفته است. در اطراف این کانال خانه‌های کوچک چوبی را خواهید دید. قایق‌های این بازار انواع مختلفی ساندویچ‌ها و شیرینی‌جات را به فروش می‌رسانند. برای رفتن به این بازار نیازی نیست صبح زود بیدار شوید.

 

۳- بازار تالین چان Taling Chan

این بازار دیدنی تنها ۱۲ کیلومتر از جنوب بانکوک فاصله دارد. بازاری شلوغ و پر از رنگ! حیف است در این بازار دست به دوربین نشوید.

 

۴- بازار خلانگ لات مایوم Khlong Lat Mayom

با قدم زدن در این بازار گردشگران خارجی بسیاری را خواهید دید، بازاری که بسیار نزدیک به شهر بانکوک است. در این بازار نیز انواع متنوعی از اجناس و میوه‌های خوشمزه به فروش می‌رسد. از آنجایی که این بازار به بازار روی آب تالین چان نزدیک است می‌توانید صبح‌تان را در هر دوی این بازارها بگذرانید.