جاذبه های دیدنی باکو آذربایجان

نام شهر : باکو

جاذبه های دیدنی باکو آذربایجان

 

باکو یکی از شهرهای توریستی کشور آذربایجان و مقصد بسیاری از گردشگران ایرانی، ترکی، و حتی اروپایی است. باکو پایتخت کشور آذربایجان و بزرگترین شهر بندری این کشور است. به دلیل وجود سواحل زیبا و پارک های ساحلی و برنامه های فرهنگی مانند موسیقی زنده، تئاتر و اپرا، باکو به یکی از جذاب ترین شهرهای منطقه قفقاز تبدیل شده است و سالانه توریست های بسیاری را به سمت خود جذب می کند.

 

تورهای مسافرتی باکو نیز در ایران و در منطقه قفقاز از طرفداران بسیاری برخودار هستند، و به دلیل مقرون به صرفه بودن و جذابیت جاذبه های توریستی این شهر، تور مسافرتی باکو در اکثر فصل ها ارائه می شود. در صورت علاقه به مطلع شدن درباره تورهای مسافرتی می توانید به بخش تورها در وبسایت تفرج سر بزنید، و اگر می خواهید با چند تا از جاذبه های گردشگری باکو آشنا شوید، با ما همراه باشید.

 

  1. پارک ملی شیروان

تور مسافرتی

پارک ملی شیروان در سال 2003 به یک منطقه محافظت شده تبدیل شد. این پارک حدود 54 هزار هکتار مساحت دارد و از زیر دریای خزر تا جنوب باکو کشیده شده است. اکثر این منطقه حفاظت شده را بافت طبیعی نیمه بیابانی تشکیل داده است. این به این معنی است که به راحتی می توانید حیواناتی مانند، جوجه تیغی، گربه های جنگلی، شغال، غزال و لاک پشت پیدا کنید.

 

  1. نابران

تور مسافرتی

نابران یک روستا است که تبدیل به یک جاذبه توریستی در آذربایجان شده است. و حدودا سه ساعت با باکو فاصله دارد، نابران بر روی سواحل دریای خزر واقع شده است و در فصل تابستان از آفتاب بسیاری برخوردار است و مناسب ورزش های آبی است.

 

  1. شهر شکی

تور مسافرتی

شهر شکی در غرب باکو قرار دارد، و به عنوان یکی از قدیمی ترین شهر های منطقه قفقاز به حساب می آید. و گفته می شود که تاریخ ان به حدود 2500 سال پیش باز می گردد. در آن زمان شهر شکی یکی از توقف های جاده ابریشم به حساب می آمد. این شهر به دلیل جاذبه های طبیعی و طبیعت جذابش طرفداران زیادی دارد.