مقاصد پیشنهادی سفر پاییزی در ایران

نام شهر : تهران

ایران سرزمینی چهارفصل است که هر گوشه از آن در هر زمان از سال جلوه خاص خود را دارد.

اما مناطقی هستند که در زمان های بخصوص در سال بسیار دلپذیرتر و چشم نواز تر هستند.در فصل پاییز با توجه به تغییر محسوس در طبیعت و رنگارنگ شدن درختان و سایر گیاهان گشت و گذار در مناطق جنگلی و مراتع بسیار جذاب خواهد بود.

اولسبلنگاه

یکی از مقاصد فوق العاده که تا اواخر فصل پاییز برای سفر و گشت و گذار بسیار مناسب است منطقه ییلاقی اولسبلنگاه در ارتفاعات ماسال و در فاصله 30 کیلومتری شهر ماسال در استان گیلان قرار دارد.

نام عجیب این منطقه از دو بخش اولسا و بلنگاه تشکیل میشود و به معنی مکان مرتفعی است که در آن درخت ممرز می روید.

این منطقه دارای مراتع بسیار وسیع میباشد که در فصل زمستان آب و هوای بسیار سردی دارد.

ییلاق و آبگرم لاویج

لاویج در واقع نام یک روستا در نزدیکی شهر نور است. این روستای ییلاقی در دامنه‌های البرز جای گرفته است. اگر به سمت لاویج رهسپار شوید در مسیر به ملاقات پارک جنگلی کشپل نیز می‌روید و از بام زیبای آن نیز دیدن می‌کنید. آبگرم لاویج هر ساله گردشگران داخلی و خارجی زیادی را به خود جذب می‌کند. به دلیل اینکه این روستا در دامنه‌های البرز قرار دارد، در اطراف این ناحیه با چشمه‌های آب‌معدنی زیادی نیز برخورد خواهید کرد. این منطقه آب‌وهوای خنکی دارد و در این آب‌وهوای خنک در فصل پاییز آب گرم لاویج می‌تواند معجزه بخش باشد.

کویر گردی

یکی از بهترین انتخاب ها در فصل پاییز کویرگردی است. از جمله ی کویرهایی هم که به شما پیشنهاد می کنیم، کویر مرنجاب و مصر و جندق هستند بهترین گزینه های موجود هستند. به طور مثال کویر جندق از توابع شهرستان خور می باشد که در ۳۵۰ کیلومتری شمال شرقی اصفهان قرار دارد.

جندق از شمال به کویر بزرگ، از غرب به کویر ریگ جن و سلسله کوه‌ های جندق، از جنوب به بیابان ‌های اطراف خور و از شرق به حاشیه ی جنوبی دشت کویر محدود می ‌شود. در جندق می توانید شترسواری کنید و به حیات وحشش هم سری به حیواناتی همچون؛ قوچ و میش، خرگوش، قمری، کبک و تیهو و پاقرقره، انواع روباه معمولی و روباه شنی، گرگ، عقاب و البته پلنگ و یوزپلنگ بزنید.

البته دانستن این نکته برای شما می تواند جالب باشد که کویر جندق به سمت کویر ریگ جن که در نزدیکی جندق قرار دارد، راه هست. همانطور که می دانید، ریگ جن به مثلث برمودای ایران معروف شده است و ویژگی ‌های خاصی دارد و به همین دلیل بهتر است که با کسی که به این کویر وارد است به این کویر بروید. 

شهرستان میبد

میبد منطقه ای کویری است. صبح‌ های بهاری، ظهرهای گرم تابستانی، غروب پاییزی و شب ‌ها و نیمه‌ شب ‌های زمستانی، هدیه ی پاییز برای مناطق کویری است. شهر میبد در نزدیکی یزد یکی از شهرستان‌ های تاریخی دیگری است که با داشتن بناهای تاریخی بسیار زیاد، شما را مجذوب می ‌کند تا در مناطق مناسب برای سفر در پاییز ایران سری هم به آنجا بزنید.