اسپانیا بهشت اروپا

نام شهر : مادرید

اسپانیا کشوری در جنوب اروپا که همگان آنرا برای فوتبال مشهور و باشگاههای درجه یک فوتبالش میشناسند.اینجا در تفرج کمی بیشتر با این سرزمین شگفت انگیز آشنا میشویم.

اما باید گفت اسپانیا در بسیاری موارد دیگر هم سرآمد است.کشوری با قدمتی و فرهنگی کهن،آب و هوای فوق العاده،مردمانی خونگرم و مهمان نواز و زیرساخت های گردشگری مدرن و پیشرفته.

اقلیم های متفاوت در اسپانیا یکی از جذابیتهای طبیعی این کشور است.طبیعت سرسبز و جنگلی گالیسیا،کویر آلمریا در جنوب این کشور که تنها کویر اروپاست تا رشته کوههای برف گیر سیرانوادا که در زبان اسپانیایی به معنی رشته کوه پربرف است و مقصدی جذاب و پرطرفدار برای انجام ورزشهای زمستانی است و سالانه توریستهای فراوانی را از سراسر دنیا به همین منظور از اواخر دهه هفتاد میلادی به خود جذب مینماید.

شاید یکی از جذابیت های آب و هوایی اسپانیا که مردم را از سراسر جهان و اروپا به خود جذب مینماید آب وهوای معتدل آن در طول سال است.

دو شهر مادرید(پایتخت) و بارسلونا مشهورترین مراکز گردشگری اسپانیا هستند که پیرامون هر یک میتوان مقاله ها نوشت تا عمق زیبایی و جذابیت های آن را بیان نمود.

حکومت اسپانیا پادشاهی مشروطه ست.کاخ سلطنتی مادرید محل اقامت رسمی خاندان سلطنتی میباشد که فقط هنگام تشریفات رسمی مورد استفاده خاندان سلطنتی قرار میگیرد و در طول سال درب آن برای بازدید عموم باز است که در این زمان خاندان سلطنتی در Palacio de la Zarzuela در حومه مادرید اقامت دارند.

فرودگاه بین المللی باراخاس مهمترین فرودگاه مادرید است که سالانه 50 میلیون مسافر را جابجا میکند.این فرودگاه در سال 1928 تاسیس شده و هم اکنون یکی از مهمترین فرودگاه های مدرن اروپاست.

از دیدنیهای مادرید میتوان به موارد زیر اشاره نمود که در مقالات دیگری به توضیح آنها خواهیم پرداخت :

موزه دل پرادو                     موزه تیسن بورنمیسا

پلازا مایور                        کاخ سلطنتی مادرید

پارک رتیرو                       موزه هنری رینا سوفیا

پلازا د سیبلس                     معبد دبو

کاتدرال آلمودنا                     پوئرتا دل سل

فرودگاه-باراخاس

بارسلون

 

پلازا -مایور