از مارماریس بیشتر بدانید

نام شهر : مارماریس

مارماریس قطب گردشگری در جنوب غربی ترین نقطه ی ترکیه در استان موغلا و در مجاورت دریای زیبای مدیترانه میباشد.

نام صحیح این شهر (مرمریس)است که به واسطه وجود معادن سنگ مرمر در این منطقه میباشد.مارماریس را از یک سو سواحل زیبا و چشم نواز مدیترانه و از سوی دیگر کوهستان های پوشیده شده از جنگلهای درخت کاج احاطه نموده.یکی از فرآورده های خوراکی مشهور این منطقه که سوغات آن نیز محسوب میگردد عسل خوشمزه کاج است.

مسیرهای هوایی سفر به مارماریس:

1-فرودگاه دالامان در فاصله 100 کیلومتری از شهر.

2-فرودگاه میلاس بدروم به فاصله 150 کیلومتری از مارماریس.

3-فرودگاه عدنان مندرس ازمیر که معمولاً پروازها از مبدا تهران به این فرودگاه انجام میپذیرد.از این فرودگاه همیشه تاکسی و اتوبوس به مارماریس مهیاست و هر نیم ساعت به مقصد مارماریس حرکت میکنند . اتوبوسها پس از طی مسیری 4 ساعته به مارماریس میرسند.

آب و هوای مدیترانه ای مارماریس همیشه معتدل و خوب است و به ندرت در طول فصول سرد سال به پایین تر از 15 درجه میرسد.بنابر این همراه داشتن لباس زیاد و گرم لزومی نخواهد داشت و در اکثر روزهای سال امکان استفاده از ساحل و تفریحات و ورزشهای مرتبط با آن وجود دارد . اما باز هم بهترین زمان سفر به مارماریس از اوایل بهار تا اواسط تابستان میباشد.

دیدنیهای مارماریس:

1-مارماریس مارینا

با هر سلیقه ای در سفر به مارماریس میتوانید از مارماریس مارینا لذت ببرید . مارماریس مارینا یک مرکز خرید مدرن است که جذابیتهای فراوانی را یکجا برای توریست ها گرد هم آورده است.

 

مارماریس-مارینا

 

2-تور روستای مارماریس

برای بازدید و آشنایی با بافت زیبای روستایی مارماریس و لذت بردن از سبک زندگی روستائیان و طبیعت و خانه های زیبای روستایی و دیدن صنایع دستی این منطقه تور روستایی مارماریس را ازدست ندهید.

 

مارماریس

3-فواره های رقصان

رقص و نورپردازی خیره کننده فواره ها همراه با موسیقی در یکی از میادین اصلی شهر هر شب به مدت نیم ساعت اجرا میشود و تماشای آن رایگان است و هر شب توریستهای بیشماری را به خود جلب مینماید.

 

فواره-های-مارماریس

4-کوهستان های مارماریس

با توجه به احاطه شدن مارماریس توسط کوه های پوشیده از درختان کاج گشت و گذار در این محیط جنگلی البته با راهنمای آشنا به منطقه بسیار مفرح و لذتبخش است.

 

ساحل-مارماریس

5-پارک آبی

مرکزتفریحی جذاب برای کوچک و بزرگ که ارزش برنامه ریزی و وقت گذرانی دارد.هرچند به عقیده برخی مسافران نسبت به پارک های آبی مثلاً آنتالیا حرف چندانی برای گفتن ندارد اما در حد خود جذاب است.

 

پارک-آبی-مارماریس

6-آرامگاه صخره ای ساریان

بنایی کنده کاری شده و تاریخی در دل صخره های مشرف به رودخانه که به علت قدمت و ظرافت آن ورود به داخل آن امکانپذیر نیست و تنها از داخل قایق از دور میتوان به نظاره آن نشست و لذت برد.

 

مارماریس-ساریان

 

7-رودخانه دالیان

این منطقه در مجاورت رودخانه قرار گرفته و آرامگاه صخره ای ساریان نیز در مجاورت همین رودخانه است.شما میتوانید پس از طی مسیر با قایق و تماشای ویرانه های باستانی اطراف ناهار خود را در رستورانهای شیک و مناسبی صرف نمایید.

 

رود-دالیان-مارماریس

8-ساحل ایچملر

آب کم عمق و زلال همراه با شن های نرم و سفید آن این منطقه از ساحل را به مکان مناسبی برای وقت گذرانی خانواده ها و تماشای غروب دل انگیز آفتاب بدل نموده است.

 

ساحل-ایچملر

9-تور غواصی

با توجه به غنی بودن حیات آبی در این منطقه تور غواصی یکی از جذابترین تفریحات در سفر به مارماریس است.شما بسته به سطح مهارت و پولی که هزینه میکنید میتوانید از پکیج های گوناگون غواصی خریداری و استفاده کنید.

 

غواصی-در-مارماریس

10-تور جیپ سافاری

یکی از بهترین و پرطرفدارترین تفریحات در مارماریس است.شما میتوانید با جای گرفتن داخل یک جیپ به همراه 4 تا 8 نفر دیگر گذر از جاده های ناهموار و طبیعت چشم نواز منطقه و گذشتن از میان نهرها و جنگلها را تجربه کنید.به یاد داشته باشید یک روز کامل را باید به این تور اختصاص دهید.

 

جیپ-سافاری

11-قلعه مارماریس

یک قلعه تاریخی که موزه ای در آن بنیان نهاده شده و آثار تاریخی دیدنی و جذابی از عهد عثمانی در آن گردآوری شده است.بازدید از این قلعه 3 ساعت بطول می انجامد.

 

قلعه-مارماریس

12-میدان جوانان 19 می

یک مرکز اجتماعی در نزدیکی ایستگاه دولموش با دسترسی آسان است.کافه رستوران های فراوانی گرداگرد این میدان وجود دارد و فواره های رقصان که قبلاً توضیح داده شد در همین میدان واقع شده است.حضور و وقت گذرانی در این میدان در میان اجتماع سایر گردشگران یکی از جذابیت های سفر به مارماریس است.

 

میدان-جوانان-مارماریس

13-تور جزیره کلئوپاترا

جزیره کلئوپاترا با طبیعت فوق العاده زیبا و سواحلی بکر با شن های نرم و سفید یکی از جذابیتهای مارماریس است.شما میتوانید با خرید تور جزیره و طی مسیری 30 دقیقه ای به این مکان فوق العاده زیبا برسید.شن های خاص این جزیره توسط مسئولین منطقه محافظت میشود بطوریکه هیچ توریستی اجازه برداشتن و همراه بردن این شن ها و پهن نمودن حوله روی آنها را ندارد.

 

جزیره-کلئوپاترا-مارماریس