بزرگترین آکواریوم جهان، آکواریوم دبی مال

نام شهر : دبی

بزرگترین آکواریوم سرپوشیده جهان در دبی مال


باغ ‌وحش حیات زیرآب و آکواریوم دبی، یک بخش اصلی و کانونی از امکانات گسترده تفریحی مرکز خرید دبی یا به ‌اصطلاح، دبی مال Dubai Mall است. این مکان در مرکز خرید ۱.۱۱ میلیون کیلومترمربعی دوبی قرار گرفته است و یکی از پر بازدیدترین جاذبه‌های شهر دبی به‌حساب می‌آید که طراح و سازنده ی آن یک شرکت استرالیایی بوده است.

 

ابعاد و امکانات آکواریوم دبی

این آکواریوم ابعادی 51*20*11 متری دارد و به‌عنوان بزرگ‌ترین آکواریوم فضای بسته جهان به‌حساب می‌آید. ظرفیت مخزن آب عظیم این آکواریوم نیز بیش از ۱۰ میلیون تن است. آکواریوم دبی محل زندگی بیش از ۳۳ هزار موجود آبزی است که از ۲۰۰ گونه مختلف هستند. در میان این موجودات می‌توان به کوسه‌ها و سفره ‌ماهی‌ها اشاره کرد.
از جمله هیجاناتی که در آکواریوم دبی خواهيد يافت، می توان به غواصی در کنار کوسه‌ها، تجربه قفس در زیر آب، سواری بر قایق‌ های کف شیشه‌ای، برنامه‌های ویژه برای آب شناسان Aquarist جوان و ... اشاره کرد.
این آکواریوم پنل آکریلیک دارد که وزن آن بیش از ۲۴۵ هزار کیلوگرم بوده و ابعاد آن نیز ۳۲.۸ در ۸.۳ متر با ضخامت ۷۵۰ میلی‌متر است. این پنل در کتاب رکوردهای گینس سال ۲۰۱۰ به‌عنوان بزرگ‌ترین پنل در نوع خود به ثبت رسیده است.

تونلی از میان آکواریوم می گذرد و شما با عبور از میان آن حس می کنید که در کنار ماهی ها در حال شنا کردن هستید.

در بخش زیرین آکواریوم دبی وارد یک باغ وحش زیبا و دیدنی می شوید، جایی که با بالاترین سطح کیفیت و استانداردهای ممکن طراحی شده و فضای بسیار مناسبی است برای کودکانی که قصد خرید در دبی مال را ندارند  و می توانند در این مکان وقت بگذرانند.

 

آکواریوم دبی

 

آکواریوم دبی

 

آکواریوم دبی

 

آکواریوم دبی

 

آکواریوم دبی

 

آکواریوم دبی

 

آکواریوم دبی