آشنایی با ایرلاین تای ایرویز؛ ایرلاین ملی تایلند

نام شهر : بانکوک

پروازی لوکس به تایلند با هواپیمایی تای ایرویز

تای ایرویز اینترنشنال (به انگلیسی: Thai Airways International) و یا هواپیمایی بین‌المللی تایلند بزرگترین شرکت هواپیمایی مربوط به کشور تایلند است. این شرکت به شصت مقصد بین‌المللی در سی و پنج کشور پرواز دارد که بیشتر آنها کشورهای آسیای جنوب شرقی و شرق آسیا هستند. اما مقصدهای داخلی این شرکت فقط یازده شهر است که آنها نیز عمدتاً دارای فرودگاه بین‌المللی هستند. تای ایرویز یا هواپیمایی ملی تایلند به عنوان یکی از ایرلاین‌های مهم شرق آسیا نیز شناخته می‌شود. این خط هوایی که با در اختیار داشتن 89 فروند بوئینگ و ایرباس در ناوگان پروازی خود، 83 مقصد ملی و بین‌المللی را پوشش می‌‌دهد که اخیراً پرواز به ایران را نیز در برنامه‌ی خود اضافه کرده است. فرودگاه بین‌المللی «سووارنابومی»، قطب پروازی تای ایرویز واقع در بانکوک است. فرودگاه‌های چیانگ می و نیز پوکت نیز دو فرودگاه اصلی مورد استفاده این شرکت هستند. از میان شرکت‌های هواپیمایی شرق آسیا، تای ایرویز یکی از شرکت‌های دارای بیشترین مقصد پروازی به کشورهای اروپایی است.

 

تاریخچه احداث و راه اندازی ایرلاین تای ایرویز

تای ایرویز اینترنشنال شرکت حامل پرچم کشور تایلند است و تاریخچه آن به ۱۹۶۰ می‌رسد. ناوگان این شرکت تا سال ۲۰۱۱ شامل ۹۱ هواپیما می‌شده است. تای ایرویز اینترنشنال در سال‌های اخیر خدمات پروازی با کیفیتی ارائه داده است و به همین دلیل، برنده چندین جایزه بین‌المللی کیفیت شده است از جمله کسب عنوان بهترین شرکت هواپیمایی جهان و بهترین خدمه پروازی درون کابین در سال 2006 می باشد.
این هواپیمایی قبلا انجام دهنده طولانی‌ترین پرواز بدون توقف جهان بین بانکوک، لوس‌آنجلس و نیویورک بود اما با گران شدن سوخت، محدودیت‌های حمل بار و بالا رفتن قیمت بلیط هواپیما، تای ایرویز تمام پروازهای بدون توقف خود به ایالات‌متحده آمریکا را متوقف کرد. این شرکت هواپیمایی همچنین اولین ایرلاین در آسیا و اقیانوسیه بود که به فرودگاه هیترو لندن پرواز داشت.

کلاس های پروازی ایرلاین تای ایرویز

پروازهای تای ایرویز دارای سه کلاس اکونومی، رویال سیلک و رویال فرست کلاس است.

رویال فرست کلاس در تای ایرویز با اضافه شدن هواپیماهای ایرباس‌های A340-600، به ماساژور کمر و مانیتورهای لمسی مجهز شده است. هم اکنون بوئینگ 747-400  نیز این امکانات را دارد. مسافران رویال فرست کلاس، 22 غذا در منو دارند که می‌توانند هرکدام را که میل‌شان کشید از میان آنها انتخاب کنند. علاوه بر این، آن‌ها می‌توانند برنامه‌های تلویزیونی مورد علاقه‌شان را برای تماشا انتخاب کنند یا به موسیقی‌ها روز جهان گوش دهند. میزان بار مجاز برای این کلاس پروازی 50 کیلوگرم است.

کلاس رویال سیلک تای ایرویز در تمام پروازهای تای در دسترس است. صندلی‌های این کلاس نیز مجهز به ماساژ کمر و مانیتور هستند. برخی از صندلی‌های قدیمی‌ترِ این کلاس در برخی از هواپیماهای بوئینگ 400-747 به عنوان کلاس اکونومی پرمیوم نصب شده است. حوله‌ی گرم و انتخاب غذا و نوشیدنی نیز از گزینه‌های رفاهی رویال سیلک است. مسافران این کلاس پروازی می‌توانند 40 کیلوگرم بار با خود حمل کنند.

مسافران کلاس اکونومی تای ایرویز علاوه بر برخورداری از یک بالش و پتو، یک وعده‌ی غذایی نیز دریافت می‌کنند که این وعده به زمان و طول سفر بستگی دارد. میزان بار مجاز برای اکونومی، 30 کیلوگرم و اکونومی پرمیوم 40 کیلوگرم است.

برقراری پروازهای تای ایرویز، برای ایرانی‌هایی که قصد سفر به خاور دور را دارند، بسیار مناسب است. این ایرلاین تایلندی، علاوه بر پرواز برای بانکوک، پروازهای مستقیمی برای بسیاری از کشورهای آسیای جنوب شرقی در نظر گرفته است. از سوی دیگر، پرواز تای ایرویز به سیدنی استرالیا، ارزان‌ترین پروازی است که از ایران می‌توان به این مقصد پیدا کرد.

 

هواپیمایی تای ایرویز

 

هواپیمایی تای ایرویز

 

هواپیمایی تای ایرویز